10 okt

Blackberry (pingen) storing, wereldwijd – opgelost

De systemen van RIM (de maker van Blackberry en verantwoordelijk voor de systemen achter ping!) kampt momenteel met een wereldwijde storing op haar services. Hierdoor kunnen Blackberry gebruikers beperkt tot niet pingen.

Update (11 oktober 2011, 14:00): Inmiddels ondervindt RIM een tweede grote storing op haar systemen, waardoor pingen opnieuw vrijwel niet mogelijk is. Wanneer de storing is opgelost, is vooralsnog onbekend.

Update (11 oktober 2011, 22:40): RIM heeft de oorzaak van de tweede storing gevonden. Een belangrijke switch in haar netwerk blijkt kapot te zijn gegaan. Momenteel is het bedrijf druk bezig het probleem op te lossen. Wanneer het probleem exact is opgelost, is wederom niet bekend.

Update (12 oktober 2011, 15:00): RIM heeft inmiddels de herstel van haar systemen ingezet en mondjesmaat zullen verbeteringen bij Blackberry gebruikers zichtbaar worden. Het kan helpen om de accu van het toestel even te verwijderen, opnieuw erin te zetten en het toestel (opnieuw) op te laten starten. Dit zou kunnen werken, maar dit zal niet bij iedereen direct een oplossing bieden. Ook nu is er niks bekend gemaakt, wanneer de storing daadwerkelijk is opgelost.

Update (12 oktober 2011, 21:15): RIM heeft zojuist een persconferentie gehouden omtrent de wereldwijde verstoring van haar BBM dienstverlening, waardoor velen nog steeds niet oa. kunnen pingen. In een verklaring gaf de technisch directeur van RIM, David Yach, het volgende aan:

Op maandag faalde een core-switch in Europa (Engeland om precies te zijn). Er waren op dat moment backup systemen aanwezig, welke het werk van de core-switch over moesten nemen. De backup systemen deden dit om nog onbekende oorzaak niet, waardoor gebruikers in Europa geen berichten meer konden ontvangen. RIM heeft geografisch op verschillende werelddelen systemen staan, die het berichten verkeer afhandelen. Door de verstoring in Europa ontstond er een zogenaamde backlog (= berichten die op de RIM systemen stonden en afgeleverd moesten worden bij de betreffende gebruikers, maar door de verstoring in de wacht stonden). Deze backlog kreeg RIM niet op tijd in bedwang, waardoor andere netwerkpunten van RIM elders in de wereld door dit verkeer getroffen werden. Hierdoor kwamen uiteindelijk ook grote delen van Azië en uiteindelijk ook Amerika zonder BBM dienstverlening te zitten.

RIM heeft inmiddels de backlog weer onder controle en is bezig deze zo snel als mogelijk weg te werken, om het verkeer weer op gang te krijgen. Over de oorzaak van deze wereldwijde storing tast RIM nog steeds in het duister. Er wordt met verschillende teams over de wereld rond de klok gewerkt, om de daadwerkelijke oorzaak van het probleem te achterhalen en de storing zo snel als mogelijk op te lossen.

Update (13 oktober 2011, 01:50): BBM lijkt weer bij een groot aantal gebruikers op gang te komen. Voor de mensen die nog geen verandering zien, herstart voor de zekerheid de telefoon.

Update (13 oktober 2011, 16:00): RIM heeft bekend gemaakt, dat de storing definitief is opgelost.

564 reacties op deze storing:

  1. Lekker rustig zonder ping ! &jaa gelijk als dit vaker gebeurt zal ik persoonlijk naar vodafone centrale gaan om een maand extra ping te krijgen #gratis ik zelf heb gehoord dat het rond 11uur het probleem zou oplossen van vodafone , dus hoop het voor ze &voor verslaafde ga niet wachten tot je een rood lichje ziet als je dringend moet slapen want het is niet je leven ! Shit

  2. Haha mensen met hun schadevergoedingen enzo zijn kleine kinderen of zijn onderontwikkeld, prutsertjes

  3. voor de mensen die gwn willen whatsappen facebooken en dergelijke,

    verbind je telefoon met wifi,
    zet hem uit, haal je simkaart er uit, en start je telfoon weer op zonder simkaart,
    nu kun je whatsappen, facebooken, internetten msnen,
    alleen niet pingen smsen of bellen… het is maar net wat je wilt…

  4. Duurt wel erg lang heb al vanaf vanmiddag 12uur geen ping,!
    Een storing oke een uurtje maar toch niet zo heel lang pffff.

  5. Aaahw betaal mn abonement niet voor niks dit zou wel een smoesje zijn omdat niemand meer belt of smst en hun geen winst kunnen maken wordt er niet goed van!! Je betaald al vet veel voor een bb die altyd kuren heeft:s pff..

  6. ee ik heb me bb nodig en als het lang duurt wil ik me geld terug of jullie doen een maand gratis ping en internet!

  7. ze denken dat de storingen van hi om 17:00 vanaaf over waren… ik heb vodafone en niks dus ;(

    • GELUL

      BB wordt meer gebruikt door zakenmensen als door studenten en normale mensen!! als dit tot 22 oktober aanhoud dan komen en miljarden claims van bedrijven!!! denk AUB logies na en loop geen rommel op het internet te spammen!!
      morgen ochtend dikke kans dat alles weer bij het oude is!!

      • De storing zal hoog uit 24 uur duren. En niet tot 22 oktober. Dan zitten wel veel mensen in de problemen. Althans ik gebruik mijn Blackberry zakelijk maar ook persoonlijk!

      • jij bent dom.. blackberry heeft twee dingen. BES en BIS servers. zoek het zelf maar f uit. dit staat los van de zakenwereld die een eigen BES server draaien

    • Henk, dat hoeft helemaal niet. Als die persoon toch een privé toestel óók zakelijk gebruikt..?

    • goede instelling! mensen maken zich helemaal gek.. ik heb ook een blackberry , maar ik ga echt niet gek worden omdat ik niet kan pingen.. er is meer in het leven:O

  8. wat duurt die storing gvd lang.
    kan er echt nie zonder
    gelukkig kan ik wel op hyves en twitter met wifi

  9. dat ze die storing maar snel maken ik leef van me bb vooral van me ping dussss pliessssssss maaak die storng 😀

  10. nou als die storing nog langer duurt ga ik schade vergoeding aan vragen !
    zijn ze gek geworden !!

  11. toevallig heb ik de torch.
    en toevallig nben jij de gene die aan het klagen is op de mensen die het vervelend vinden dat ping het niet doet

  12. Whahaha toevallig heb ik de Torch anders kijk ik niet op dit forum ik wilde graag weten wat er aan de hand is maar ik ga niet klagen als een baby

  13. roma en die andere gek daaronder, hebben waarschijnlijk een nokia omdat ze geen mooier en duurder spul kunnen kopen. dus alsjeblieft houd lekker je muil en ga niet reageren op dit forum

  14. Ik heb het zelfde probleem, vanaf 11 uur al geen ping, zal wel weer een hacker zijn ofzo…. Ik wil ook een schade vergoeding en dat ze het maar snel maken. Ik heb me Blackberry nodig voor mijn zaak… Gvd!

  15. Pff , Blackberry’s rommel 😉
    ik kan zelfs niet op MSN.:s
    Hoop dat het morgen snel klaar is anders word ik gek zonder PING , MSN en HYVES in de klas te zitten.

    ( Verveling heerst )

  16. Lekker vroeg slapen en niet janken om een schadevergoeding gewoon je ding gaan doen stelletje verslaafden!!!

  17. Potverdorie.. net nu je de ping het meeste nodig bent, werkt het niet….
    ‘k Word gek zonder internet!!

  18. okeej hahaha ene kant is het wel lekkr rustig maar aan de andre kant verveel ik me dood zonder dat kut ding hahahha moet ik weer gaan bedenken hoe ik het me gezellig maakte voor ik een bb had zo zie je maar this echt een verslaving je kunt je nouwelijks een dag voor stellen zonder ping nu sta ik er pas bij stil meschien tog niet zo een slechte gebeurtennis dan hahaha maar hoop datie het wel snel weer gaan doen

  19. Op de website van RIM USA staat dat het data center in brand heeft gestaan en dat het lang gaat duren meerdere dagen. 🙁

  20. jaaa halllo mn ping doet het nogsteeds niet en het is al weer 5 voor half negen
    ik wil wel weer pingen zonder ping geeen leven

    schiet is op zeg

  21. tot zaterdag geen ping wtf??? hoe komen jullie erbij dat het zo foking lang gaat duren mensen..

  22. Waaauuuwww,,
    Hoelang duurt dit nog? :s
    Word er echt moe van!
    Trek dit echt slecht!!!!!
    Was ik niet ziek, dan word ik t nu wel!

  23. Godver wanneer gaat ping het weer doen? ik zou belangerijke dingen te horenkrijgen gaat lekker dit… en ze zeggen tot zaterdag geen ping:S!
    klotezooi word gek hier

  24. oooo ik wil dat ping het weer doet ik word gek ik heb geen leven zonder pingen ik mis my friends van ver kan ik nu niet pingen

  25. wuahahahha vervelend wie zo een blackberry verslaafde is hahahahaha XD mijn facebook doet het wel 😛 look on the bright side 😛 nu heb je tijd om een rondje te rennen zonder tel hahaha 😛

Reageren is niet meer mogelijk.

storingsoverzicht-logo
Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt.